Jdi na obsah Jdi na menu
 

Luxus v bioprodukci králíků, hus a slepic

15. 5. 2010

O víkendu před dvěma týdny jsme byli nuceni odstavit i druhý vrh králíčat.

Mladý povyrostly a začaly nám přetékat z kotců. Jenže nemáme dodělaný poslední dva kotce a tak jsem je neměla kam dát a situace byla víc než kritická. Já nevim, ty králíčata snad rostou podle počasí- když prší, tak bobtnaj. A tak jsme učinili pokus a ten starší vrh (7 ks) jsem šoupla do venkovní klece, kterou Fany udělal pro pasení za hezkýho počasí a ten mladší vrh (9ks) jsem rozdělila do dvou uvolněných kotců. Venkovní klec jsem vytáhla na trávu, dala jim vodu a granulky a změnila tím definitivně svůj pohled na chov králíků v králíkárně. těd se snažim naočkovat Fanyho, aby takhle bydleli všichni naši králíci.

Chodim za nima každou chvíli, protože králíčata dovádějící na sluníčku bedlivě střeženi Lenym jsou balzám na nervy a jsou evidentně tak štastný, že nemají chybu. Dokonce už venku i zmokli a i když mají půlku zastřešenou, tak seděli na dešti evidentně nadšení, že jim je dovoleno moknout. No, už tam jsou týden a je vidět, že jim nic nechybí..... a malá králíkárna kort ne. Trochu mě děsí, že od dnešního rána prší a má tak být celý víkend a tak doufam, že mi králíčata nepřekynou i tohle ubytování. Pak už jedině je pustit k Leovi.


No, a aby se tu všichni měli dobře, tak fanda celý týden jakmile přijede z práce, tak tráví do noci čas ve výběhu a dělá ohrazení pro ty naše pipky slípky. Už mu chybí jen dvířka...... upřímě, přijde mi, že spíš než slepice chováme mořského orla a ta voliéra je stavěná na něj. :) jestli ty pipky neponesou aspon vejce denně, tak jim prokopnu prťky.

Když mluvim o výběhu.... tam všechno taky kvete a roste..... nejvíc rostou ty kopřivy a jiný plevel. A já cítím nezbytnou nutnost jít to co Leo nespase posekat, ale jelikož máme jen klasickou kosu a stejně začne pršet jakmile vstoupim do výběhu, tak to tam roste a roste. A tak má leo opravdu přírodní podmínky napodobující divočinu. Až na děti, který ho přes plot krmí bůhvíčím a on pak přijde s fialovým jazykem jak od genciánky. A já zapojuju všechny známý a veterináře proč mi fialový kůň. Zatim to ale vždycky odeznělo samo a nevypadá, že ho to trápí.

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj ranchery

(káťa , 1. 7. 2010 3:17)

ty krýlíčci jsou super máš hezké klese a ty pipinky no úžasný Káťa