Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mushing

17. 2. 2010

        

Obrazek  Letošní nadílka sněhu, jeho věčné prohazování a dvakrát zapadlé auto v závějích bylo velmi poučné.....ačkoli spíš tím negativním způsobem. Tak jsme se jednoho lednového dne rozhodli zpestřit si zimu a vyzkoušet nějaký méně tradiční zimní sport. První byl skijoring za Leonkem (více najdete na příspěvku "skijoring" . Další variantou byl už v loňsém roce s Lenym načatý mushing se psi. A když se nám tu válí dva hafani na dvoře, evidentně se nudí a žadoní o náš čas, tak jsme přes internet objednali postroje (v pondělí), netrpělivě běhali ke schránce a jakmile přišli poprvé jsme zapřahali (už v sobotu).

    Poprvé jsme zapřahali v pěti koncem ledna- ve složení: Kláru, Fanda, Leny, Muf a staré skiboby. Nadšení nebralo konce. S Lenym jsme začali tahat už loni, ještě když jsme bydleli v Praze, takže ten hned věděl o co jde a choval se jako profík. Mufákovi chvíli trvalo než pochopil o co jde a Lenymu byl spíš přítěží. Nakonec ho ale Lenyho zapálení do věci strhlo a ukázalo se, že síla mu nechybí....problém ale zůstal v jeho neschopnosti se soustředit na jednu věc a tak jsme nejednou zkončili a rozmotávali lana. Bohužel ve dvou se fotky dělat nedají......nechtěli jsme riskovat bezpečí foťáku.

    A pak přišli jarní prázdniny a ukázalo se, že takové "skibobové mushování" je zážitek pro malé i velké. První posádka byla tvořena návštěvou z Mostu: mamka Lenka a Viky. A Viky se vyznamenal jako dobrý musher, když zvládl psi udržet při projíždějícím autu. Druhá posádka přijela o víkendu: Jířa, Kuba, Kačka a Filípek. Konalo se další zapřahání a slavil se další úspěch, který si vychutnávali hlavně Kuba s Fífou. Myslíme, že zatímco Kubík byl nadšení hlavně z ovládání psů, tak Filípkovi ke štěstí stačily ty skiboby.

    A tak jsme se rozhodli, že až to půjde, sestrojíme letní variantu skibobů, abychom mohli trénovat i během léta a příští zimu aby už byly vychytaný všechny mouchy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky mushing

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář