Jdi na obsah Jdi na menu
 

A máme sele

14. 5. 2010

 A tak jsme se přenesli přes další víkend během něhož jsme zbohatli o slepice (nad jejich výběhem strávil Fanda celé dny po příchodu z práce) a je zase pátek a protože se evidentně nudíme, tak mi  volá kámoška, že si k nim dle dohody máme přijet pro sele. Dneska odpoledne. Nemáme připravený box, ani slámu, ani nic ke krmení, a já jsem v osmém měsíci, ale za pár hodin si jedem pro sele. Doufám, že cestou potkáme alespoň jeden pytel granulí pro sele, protože představa sběru a paření kopřiv ještě pro sele (dle nám doporučeného hesla "no to smícháš šrot, vařený brambory, pařený kopřivy a žerou to všichni od slepic až po psa") mi přijde časově absurdní i přes to, že kopřiv je plný výběh.

A tak máme doma sele. Jako absolvent zemědělky (a týdenní stáže v prasečáku s 300 selaty) jsem si uvědomila kolik toho ještě neznám..... třeba netušila jsem jak intenzivně umí dát prase najevo svou nelibost a k jak vysokým tonům dokáže sáhnout. Přestala jsem chápat proč se říká "řve jak píchnutý tele"... telátka jen tak něžně bučí i když je máte u ucha. 

Sele  (pěkně umíněná sviňka) je asi dvacetikilové, černobílé a nedůvěřivé. Protože se vezlo v pytli v kufru našeho nového auta, strávila jsem dobře hodinu cíděním vnitřku. Auto je cítit i po aplikaci voňavek a čtyřech dnech. A to bylo sele čisté a vnitřek kufru byl omyvatelně vystlán. No, dám tomu vyčichnutí prostě víc času.

Pytel granulí jsme nepotkali, ale alespon jsme do začátku dostali něco šrotu. Na šrot se mi vybodla. A to i na máčenej. Byla jsem přinucena jít na kopřivy. Vyžrala z mísy jen kopřivy. A tak jsem zahájila taktiku přelstění selete..... pařim kopřivy míchaný se šrotem a občas sele uplácím tvrdým rohlíkem od králíků. Ale na kopřivy musim.  A horší je, že tu její směsku ochutnal i Leo.... taky se mi vybod na jeho granule (ale ten má smůlu, řízky z něj nebudou, tak žádný rozmazlování). Kopřivy mě začínají děsit.

V boxe si už zvykla, chová se docela roztomile (skamarádila se s Mufem.... oba se opřou o hrazení a chrochtají na sebe). Tak jsme zvědaví, co nového se sele naučí.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj ranchery

(káťa , 1. 7. 2010 3:19)

Prasátko Baby jak vyšitý:-)